Choď na obsah Choď na menu
 


Projekt recyklohry

19. 3. 2018

Recyklohry Recyklohry - Triedime odpady v rámci Recyklohier

Naša škola sa zapojila do školského recyklačného programu Recyklohry. Program usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili.

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov u mladej generácie a tiež zaistiť recykláciu drobných elektrozariadení v čo najvyššej miere.

V rámci projektu Recyklohry bude naša škola vybavená dvoma zbernými nádobami na vyradené drobné elektrozariadenia. Taktiež zberáme baterky, tonery z tlačiarní. Aj na tento odpad máme na chodbách školy umiestnené zberné nádoby.Zberné nádoby poskytnuté spoločnosťou ASEKOL SK budú umiestnené na chodbách školy.

Každý žiak bude môcť do školy nosiť nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, aku skrutkovač atď.).

Naši žiaci sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať. Za nazbierané drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Rodičia, aj vy sa môžete do Recyklohier zapojiť.

Ak máte doma vyradené drobné elektrospotrebiče,baterky, tonery, cartridge, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.

Zapojením sa do súťaže Recyklohry rozšírime triedenie odpadu na škole, kde už triedime: papier, sklo, plasty, s našimi postavičkami Petkom Komkom a Papierkom