Choď na obsah Choď na menu
 


Čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty!

9. 4. 2014

 Naša škola sa každoročne zapája do zaujímavej celoslovenskej čitateľskej súťaže „Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty!“, ktorú vyhlasuje nezisková organizácia Osmijanko. Súťaž je zameraná na rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov  1.stupni  ZŠ. Každý školský rok naši žiaci spolu so svojimi učiteľmi riešia  lúštia 8 literárnych úloh, pri ktorých sa zoznamujú s knihami, spisovateľmi a ilustrátormi, ale tiež sami tvoria. V rámci osláv Dní detskej knihy ktoré sa uskutočnili v Košiciach  - 9. apríl 2014 bol v našej škole výnimočný. Zavítal k nám náš kamarát Osmijanko spolu s pani riaditeľkou Osmijanka  Miroslavou Biznárovou. Celé dopoludnie sme strávili s Osmijankom v tvorivých dielňach. Prváci spoznali Guľka Bombuľka, tvorili rýmy, recitovali básničky, zahrali si divadielko , svojim telom znázorňovali písmenka a taktiež ich stvárnili aj výtvarne. Žiaci 2.3.4. ročníka zase spoznali sedemhlavú  žirafu  , preukázali svoje čitateľské zručnosti, potrápili sa s porekadlami a prísloviami , zasúťažili si v literárnom milionárovi a vytvorili hlavy žirafy.Za ich prácu ich Osmijanko obdaril knihami. Bolo to dopoludnie, kde sme sa s knihou smiali, plakali, zabávali, poučili, tvorili. Kniha to je ozajstný kamarát. Tak neváhajte a pridajte sa aj vy!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.